دولچه گابانا

دولچه گابانا

برند دولچه و گابانا در سال 1985 به عنوان یک مزون لوازم لوکس توسط طراحان ایتالیایی به نام دومنیکو دولچه و استفانو گابان در همین کشور تاسیس شد. این دو در شهر میلان ایتالیا با هم آشنا شدند و از همانجا ایده تاسیس یک موزون خیاطی به ذهنشان خطور کرد. آنها در سال 1982 استودیویی برای مشاوره در زمینه طراحی لباس تاسیس کردند و سپس همین دفتر کوچک به برند معروف دولچه و گابانا تبدیل شد. آنها اولین کلکسیون اکسسوری زنانه خود را در سال 1985 در شهر میلان، ارائه دادند و یک سال بعد مغازه خود را در این شهر باز کردند.

در سال 1989 به طراحی لباس های زیر و همچننین لباس های مخصوص شنا روی آوردند. دولچه و گابانا محصولانت خود را به ژاپن  و دیگر کشور ها از جمله ایالات متحده صادر کردند. آنها در سال 1992 که اولین مجموعه خود برای آقایان را معرفی کردند، در کشور آمریکا میز نمایشگاهی برای معرفی محصولات خود باز کردند.

در همان سال یعنی سال 1989 آنها اولین سری از ادکلن های خود را روانه بازار کردند. این شرکت در سال 1993 جایزه پرفیو آکادمی را برای "زنانه ترین رایحه سال" برای ادکلن دولچه و گابانا پرفیوم دریافت کرد. در اواخر دهه 90 میلادی درآمد این شرکت به بیش از 500 میلیون دلار رسید و در سال 2003 درآمد آنها 633 میلیون دلار بود. این رقم در سال 2005 به بیش از 600 میلیون یورو رسید.

فهرست

تنظیمات

اشتراک گذاری